DZIEŃ MARCHEWKI

25 października 2018

Dnia 25 października 2018 roku w naszym przedszkolu dzieci świętowały “Dzień Marchewki”, co można było łatwo zauważyć ponieważ przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane we wszystkich odcieniach koloru pomarańczowego. Od samych drzwi przedszkola dzieci witała Pani Marchewka częstując je chrupiącym warzywem dnia, słuchać było wesołą „marchewkową” muzykę a dzieci miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce. Następnie całe przedszkole zostało zaproszone na inscenizację przedstawienia pt.: „Co w marchewce jest zdrowego”, które przygotowane zostało przez dzieci z grupy 0B oraz mamę Milenki i Miłoszka. Przedstawienie dotyczyło  zdrowego odżywiania oraz walorów smakowych i zdrowotnych marchewki. Po inscenizacji każda z grup udała się do swoich sal, by dalej świętować ten wyjątkowy dzień. Grupa IA miała nie łatwe zadanie zmierzyli się z trudem malowania marchewek, grupa IB przygotowywała witaminowy sok z marchwi, IIA lepiła z masy solnej oraz malowała warzywo dnia, grupa IIB postanowiła świętować ten dzień  „marchewkową” matematyką, grupa IIIA przygotowywała zdrową marchewkową surówkę, IIIB robiła i smakowała pyszny mus marchewkowy, grupa 0A miała okazję nauczyć się przyrządzać surówkę a grupa 0C postanowiła rozwinąć swoje zdolności plastyczne poprzez przygotowanie pracy plastyczno-przestrzennej. W trakcie gdy dzieci na grupach dzielnie pracowały, Pani Marchewka postanowiła troszeczkę w tych pracach im pomóc, przy okazji wręczając wszystkim pamiątkowe medale. Przedszkolny dzień zakończył się dla wszystkich pysznym marchewkowym ciastem.

Ten dzień w przedszkolu był bardzo marchewkowy, pomarańczowy i bardzo zdrowy!

IA Zdrowy sokIIIB Wizyta w bibliotece