XI Olimpiada Zdrowia Przedszkolaka

7 maja 2018

W dniu 25 kwietnia  w Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie odbyła się XI Olimpiada Zdrowia Przedszkolaka pod hasłem „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz aż się zepsujesz”, w której udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych z naszej gminy oraz dzieci z grupy integracyjnej i dwie grupy sześciolatków z naszego przedszkola.  W związku z tematyką olimpiady do Jury zostali zaproszeni pani Mirosława Meksuła  i dietetyk pani Agnieszka Leciejewska oraz pani dyrektor Edyta Bogdanowicz.

Olimpiada miała na celu utrwalenie wiadomości i wpojenie zasad na temat odżywiania i zdrowego stylu życia. W przerwach miedzy konkurencjami uczestnicy prezentowali przygotowane przez siebie piosenki o tematyce prozdrowotnej. Wszystkie drużyny wykazały się doskonałą znajomością zasad zdrowego żywienia i higieny. Jury jednogłośnie podjęło decyzję o przydzieleniu pierwszego miejsca wszystkim drużynom. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, które zakupione zostały ze środków przedszkola i dofinansowane przez fundusz PEFRON. Na zakończenie uczestnicy udali się na zdrowy poczęstunek, była to świetna wspólna zabawa.

IIIA “Konkurs plastyczny – Zapobiegamy pożarom” – Etap powiatowy II miejsce Alicja GałwaDZIĘKUJEMY i liczymy na wsparcie!