0B Warsztaty gotowości szkolnej

12 marca 2018

W ramach Programu “Zanim zostanę uczniem” przy współpracy SP nr 3 z naszym przedszkolem, 1 marca odbyły się warsztaty gotowości szkolnej dla rodziców grupy 0 B. Doskonałym wstępem do zajęć okazały się prace plastyczne przedszkolaków “Ja w szkole”. Nauczyciele prowadzący spotkanie- p. Urszula Błaszczyk ( wychowawca grupy 0 B)i p. Paulina Sadkowska (n-ciel SP 3) razem z rodzicami dokonały analizy rysunków. Kolejnym punktem zajęć było tworzenie definicji gotowości szkolnej w formie burzy mózgów. Przedstawiono piramidę potrzeb Maslowa w odniesieniu do potrzeb dzieci w wieku szkolnym. Rodzice określili jak mogą wspierać swoje dzieci na nowym etapie, jakim jest szkoła. Na zakończenie warsztatów rodzice otrzymali broszury, w których określono umiejętności i cechy dziecka dojrzałego do podjęcia nauki szkolnej oraz zaproponowano ćwiczenia ułatwiające naukę czytania oraz pisania. Warsztaty uważamy za udane, efektywne i trzymamy kciuki, aby przedszkolaki szybko zaadaptowały się w szkolnej społeczności.

IIIB Spotkanie z babcią i dziadkiem Lili – sadzimy kwiatki.IB Wiosenne liście – mieszanie barw podstawowych